Rok 2012, aneb jak se nám dařilo v uplynulé sezoně

 

Sezona 2012 nám přinesla mnoho úspěchů a radosti.

Předně jsme zahájili výstavní kariéru naší fenky Ayllu Cono Sur del Pachnos, a to v únoru na mezinárodní výstavě v Brně, odkud si odvezla velmi pěkné ocenění a poprvé se tak předvedla ve výstavních kruzích ČR jako dospívající a velmi nadějný odchov po našem Zupayovi del Cavdillo. 

Na jaře potom Alberto Aldo de los Escorpiones Blancos obhájil pro policejní službu nezbytnou hlídkovou kategorii úspěšným složením zkoušky H1 a stal se tak první argentinskou dogou, která tuto zkoušku složila 2x. Jediná další argentina, která zkoušku H1 úspěšně absolvovala, patří rovněž do naší chovatelské stanice, jedná se o Zupaye del Cavdillo.

Krátce po tomto úspěchu následovalo plánované krytí v chovatelské stanici Smutné povodí a ze spojení Alberto Aldo de los Escorpiones Blancos x Jutha Blanský les se zde na začátku června narodilo 8 krásných čistě bílých štěňátek.

Ještě před tím jsme si však vyjeli s Albertem a Zupayem na Slovensko, kde oba úspěšně složili zkoušku BH dle mezinárodního zkušebního řádu IPO.

Ayllu Cono Sur mezitím pokračovala v úspěšné výstavní kariéře a odnášela si z výstav další a další hodnotná ocenění, což nám vydrželo až do samotného závěru sezony v Praze, kde si ze dvoudenní mezinárodní výstavy odnesla ocenění nejvyšší.

Celkově se Ayllu Cono Sur ve výstavní sezoně 2012 zúčastnila dvanácti výstav a získala ocenění: 12x CAC, 8x CAC ČMKU, 3x r.CACIB, 5x CACIB, 2x Národní vítěz, 1x Klubový Vítěz, 2x Vítěz Prahy a 2x BOB.

Alberto Aldo úspěšně složil zkoušky H1 a BH a stal se otcem velmi nadějného odchovu A v chovatelské stanici Smutné povodí.

A Zupay del Cavdillo, kterému hlídková kategorie H1 platí až do příštího léta, složil úspěšne zkoušku BH.

Pro rok 2013 plánujeme pokračovat v tomto úspěšném trendu naší chovatelské stanice, Alberta i Zupaye čekají další zkoušky dle IPO a doufáme, že Ayllu se v létě poprvé stane maminkou.

Snad nám štěstí bude přát tak, jako v tomto úspěšném roce 2012.